MTÜ Keeltemaja Huvikool „Erakool Keeltemaja“ kodukord
I Üldsätted
1. Käesolev kodukord on MTÜ Keeltemaja Huvikool „Erakool Keeltemaja“ (edaspidi Kool) kokkuleppeline dokument, mis reguleerib Kooli põhikirjas ja töökorralduse reeglites reguleerimata käitumisreegleid Kooli territooriumil ja ruumides.
2. Kodukorra täitmine on kohustuslik kõigile õppijatele ja Kooli töötajatele.
3. Kodukorda rikkunud isiku suhtes langetab otsuse MTÜ Keeltemaja juhatus, juhatuse otsuse vaidlustamisel aga MTÜ Keeltemaja üldkoosolek.
4. Kodukorra kinnitab ja muudab MTÜ Keeltemaja üldkoosolek lihthäälteenamusega.
5. Kodukord on kehtiv alates selle kinnitamisest üldkoosolekul, muudatussätted hakkavad kehtima alates nende kinnitamisest üldkoosolekul.
6. Kodukorda tutvustab Kooli töötajale tööle võtmisel kantselei juhataja. Kodukorraga on võimalik töötajal igal ajal kantseleis tutvuda.
7. Õppija saab kodukorraga tutvuda Kooli kodulehel www.tallinnakeeltekool.ee.
8. Õppijatel on õigus teha Kooli juhtkonnale ettepanekuid Kooli töö paremaks korraldamiseks.
II Kooli tegevuse põhimõtted
1. Kooli põhieesmärgiks on kvaliteetse keeleõppe pakkumine võimalikult paljudes keeltes, kasutades selleks mitmekesiseid õppevorme, kaasaegseid õppevahendeid ning paindlikku tunniplaani.
2. Koolil on EV Haridus- ja Teadusministeeriumi koolitusluba kaheteistkümne keele õpetamiseks: eesti, hiina, hispaania, inglise, itaalia, jaapani, kreeka, prantsuse, rootsi, saksa, soome ja vene.
3. Õppijatele oluline info pannakse üles Kooli kodulehele www.tallinnakeeltekool.ee ja/või teadetetahvlile. Personaalsed teated edastatakse õppijale telefoni või e-posti teel.
III Koolitusleping ja õppemaksu tasumine
1. Enne õppetööle asumist sõlmivad Kool ja Õppija (alaealise puhul lapsevanem või hooldaja) koolituslepingu.
2. Et Kool saaks Maksu- ja Tolliametile edastada nõutavad andmed eraisikule tulumaksu tagastamiseks, peab eraisik õppemaksu tasumisel teatama Koolile oma täisnime ja isikukoodi. Kui tasutakse kellegi teise (nt lapse) eest, tuleb Koolile teatada nii õppija (kelle eest tasutakse) kui ka koolituskulu tasuja täisnimi ja isikukood.
3. Õppija on kohustatud informeerima Kooli koolituslepingus märgitud kontaktandmete muutumisest.
4. Vastavalt koolituslepingule väljastab Kooli kantselei Õppijale arve.
5. Koolis kehtib ettetasutav aastamaks, mida saab tasuda ühe maksena või kahes osas semestrite kaupa. Eraisikud peavad sügissemestri õppetasu maksma vastavalt arvel näidatud maksetähtajale ning kevadsemestri õppetasu 12. detsembriks.
6. Asutused tasuvad oma töötajate koolituse eest arvete alusel, mille õppija tellib kantselei juhatajalt (tel. 6620 706, e-maili teel rutt@tallinnakeeltekool.ee või kooli kantseleist E–R 9.30–17.30). Õppetasu peab olema laekunud enne õppetöö algust.
7. Õppemaksu suurus sõltub õppetundide arvust; mõnel juhul on rühmale kinnitatud erihind (väikerühmad, asutuste rühmad, eriprogrammi järgi töötavad rühmad). Õppemaksu saab tasuda pangaülekandega MTÜ Keeltemaja arveldusarvele 221019544925 Swedbank või arveldusarvele 10220117147011 SEB (selgitusena lisada arve nr, õppija nimi, kursus ja õpetaja nimi), samuti sularahas või pangakaardiga Kooli kantseleis.
IV Kooli reeglid
1. Kooli töötajatel ja õppijatel on keelatud Kooli ruumides ja territooriumil pruukida tubakasaadusi, alkohoolseid jooke ning muid narkootilisi ja toksilisi aineid. Kooli on keelatud kaasa võtta ohtlikke esemeid (tulirelvi, terariistu, lõhkekehi, ohtlikke kemikaale).
2. Õppija on kohustatud hoidma Kooli vara. Rikutud või lõhutud esemed parandab süüdlane ise või hüvitab nende väärtuse või remondikulud.
3. Tunnis kasutatavaid Koolile kuuluvaid õppevahendeid hoiab õppija puhtana.
4. Klassis hoitavate õppevahendite (õpikute, sõnaraamatute jne) kasutamise järel paneb õppija need ettenähtud kohale tagasi.
5. Kui õpetaja on andnud õppijale loa kasutada mõnda õppematerjali väljaspool Kooli, tuleb see tagastada hiljemalt õppeaasta lõpuks.
6. Mobiiltelefonide ja teiste tundi segavate vahendite kasutamine õppetöö ajal on keelatud. Mobiiltelefon tuleb panna hääletule režiimile või välja lülitada.
7. Tahtlikult tundi häiriv õppija eemaldatakse tunnist.
8. Koolimaja koridorides tuleb säilitada vaikus, et tunde mitte segada.
9. Kooli territooriumil tohivad autosid parkida Kooli töötajad ja õppijad selleks ettenähtud märgistatud alal.
10. Õppijad tohivad Kooli territooriumil parkida ainult oma õppetunni ajal. Kooli töötajatele on eraldatud kümme parkimiskohta.
11. Parkimisel tuleb arvestada hea tava põhimõtetega. Kui auto on pargitud valesti, siis on Kooli juhtkonnal õigus lasta auto teisaldada.
V Tuleohutuse üldjuhised
1. Õppija on kohustatud järgima tuleohutuse eeskirju ja teavitama oma õpetajat või Kooli juhtkonda õnnetusjuhtumist või selle tekkimise ohust.
2. Kooli ruumides ja territooriumil on rangelt keelatud suitsetamine, prahi ja kulu põletamine, pürotehniliste vahendite kasutamine (ilutulestik ja paugutusvahendid) ning lahtise tulega tegelemine.
3. Tulekahju korral kasutatakse õppijate evakueerimiseks kõiki olemasolevaid väljapääse (vastavalt evakueerimisplaanile).
4. Evakueerimine toimub Kooli juhataja või MTÜ Keeltemaja juhatuse korralduste järgi, otsese hädaohu korral aga viivitamata ilma korralduseta.
5. Õppijad evakueeritakse ja paigutatakse Kooli territooriumilt välja.
6. Kooli juhataja peab tagama läbipääsude, väljapääsude, koridoride ja treppide korrasoleku, et oleks tagatud inimeste evakueerimine tulekahju korral.
VI Lõppsätted
1. Olukorrad, mis ei ole Kooli põhikirjas ega kodukorras sätestatud, lahendatakse poolte omavahelisel kokkuleppel, lähtudes headest tavadest ja sõbralikest suhetest.
Kodukorra on kinnitanud MTÜ Keeltemaja üldkoosolek 02.08.2012.