Telefon

52 64 918

Avatud

E-R 9-17

Aadress

Endla 4 Tallinn

< Õpetajate tutvustus

KAIA LASS, araabia keele õpetaja

Niikaua kui ennast mäletan, olen alati huvi tundnud araabia ja Lähis-Ida keelte ning kultuuri vastu. Küllap on lapsena vaadatud Aladini ja tema võluvaiba multifilmidel siin oma osa mängida.
Olen lõpetanud Tallinna Ülikooli Lähis-Ida ja Aasia kultuuriloo õppetooli arabistika erialal ning omandanud magistrikraadi Itaalias Pavia Ülikoolis sotsiaalteadustes, spetsialiseerumisega araabia riikidele ja araabia keelele. Olen elanud ka mõnda aega Egiptuses, Ameerika Ühendriikides ning õpingute ajal Itaalias. Seega on uute kultuuride ja keelte õppimine üks minu suurtest kirgedest.
Varasemate õpingute ajal olen töötanud tõlgina ja alates 2016. a kevadest olen andnud araabia keele eratunde ja grupiloenguid. Samuti annan vabatahtlikus korras eesti keele tunde araabia keelt kõnelevatele rahvusvahelise kaitse saajatele.
Miks just araabia keel? Araabia keel on meie tänapäeva muutuvas maailmas kindlasti üks nendest, mille teadmine ja oskamine võib aidata avardada silmaringi ning siseneda sellesse niivõrd huvitavasse ja müstilisse maailma. Araabia keele õppimine on põnev ja esitab kindlasti piisava väljakutse õppijale. Oma tundides toonitan tihti, et sudoku mängimine on selle kõrval lihtsalt igav. Araabia keele õppimise juures on tähtis mõnusa atmosfääri loomine ning õpetajana pean oluliseks, et õpilasel oleks tahtmine iga kord loengusse tagasi tulla.


Pilt:Kaia.jpg

Välja otsitud andmebaasist "http://www.tallinnakeeltekool.ee/w/index.php/Kaia_Lass"