Telefon

52 64 918

Avatud

E-R 9-17

Aadress

Endla 4 Tallinn

< Õpetajate tutvustus

KATRI TARIQ, inglise keele õpetaja

Inglise keelega olen tegelenud alates 7. eluaastast, kui läksin Tallinna 7. Keskkooli. 1987. a lõpetasin Tallinna Pedagoogilise Instituudi inglise ja saksa keele erialal. Olen töötanud mitmetes kohtades, kuid pikemaajalised töökohad on TEA Keelekeskus (1992–2008) ja Tallinna Prantsuse Lütseum. Praegu töötan Kristiine Gümnaasiumis.

Mul on kogemusi nii täiskasvanute kui kooliõpilaste õpetamisel ja peab ütlema, et kõigil, hoolimata vanusest, on ühesugused soovid. Tund peab olema sisukas, huvitav, pildid värvilised ja rääkida peab saama.

Inimesed arvavad, et inglise keel on imelihtne ja kõik räägivad. Mina arvan, et hädavajalikul tasemel lobisemine, agulikeele ja slängi vaba voolamine ei tee inimesest veel keeleoskajat. Kui kasutada ainult New Yorgi taksojuhi žargooni, pole võimalik Silicon Valley's karjääri teha. Korrektne keeleoskus nõuab vaeva ja harjutamist, seega olen püüdnud alati õpilasi motiveerida ja julgustada rääkima korralikku, normaalset keelt, et Londonis, New Yorgis ja Sydney's ei tekiks tunnet, et olete sattunud marslaste juurde või neile on külla tulnud marslane.

Olles kaua aega töötanud ka üldhariduskoolis, olen saanud hea praktika teismeliste õpetamisel ja nende inimeseks kujunemisele kaasa aidanud. Kõikide põhikooli ja gümnaasiumilõpetajate ühine hirm – inglise keele eksam – on aastate jooksul muutunud lihtsalt üheks tülikaks naabriks, kes teid häirib, kuid temasse tuleb suhtudas täie tõsidusega ja pingetest mitte välja teha, küll siis naaber taltub ja eksamgi saab kenasti sooritatud. Olen veendunud (tänu pikale praktilisele kogemusele TEA eksamikursuste juhendamisel), et õigete oskuste arendamisel saab ka kehvema keeleoskusega õpilane eksamil parema tulemuse, kui järgib nõudeid ja ettekirjutatud reglementi.

Mulle meeldib Forrest Gump ja tema tsitaadid. Kui te neid järgite, saate oma sinilinnule lähemale või suudate ta isegi kinni püüda. Life is a box of chocolates and English is as easy as a pie.

Olen koolis küll kaua töötanud, kui oma loomult olen ikka veel rõõmsalt optimistlik ja nõudlik. Alates 1996. a olen käinud igal kevadisel koolivaheajal suure rühma 8ndikega Londonis ja selle lähikonnas ning püüdnud ka neid keevalisi teismelisi panna armastama Inglismaad ja tervet Ühendkuningriiki nii nagu ma ise seda teen. Londonis ma ära ei eksi, kuid Tõrvas võib seda juhtuda.

Välja otsitud andmebaasist "http://www.tallinnakeeltekool.ee/w/index.php/Katri_Tariq"